Tarsus’taki Esrarengiz Kazı Gizemini Koruyor

Esrar Çözüldü mü ?

Merhabalar bu konu hakkında derin araştırmalar yaptım, malesef fazla net bir bilgiye ulaşamadım her şeyi gizli tutmaya özen gösteriyorlar.

Ne için olduğunun açıklanması zor ya da riskli bir araştırma olduğunu düşünüyorum. Teoriler üzerinden gideceksek bu eski bir İncil dahi olabilir. Ki bölgenin bu konularda sicili epey kabarık. Ki ülkemizde askeri bölgelerde yürütülen arkeolojik kazılarla ilgili de açıklama yapılmıyor. Ki bunlardan birisi annemlere biraz kalan arazinin üzerinde olduğundan doğrudan bilgi sahibiyim. 

Türkiye’de işlerin biraz daha farklı yürüyebildiğini belirtmek gerekiyor. Ve konuyu hatırlamak için tekrar baktığımda ulaştığım ayrıntı şu tarihi eser kaçakçılığı, bununla bağlantılı bir polis memurunun da öldürüldüğü seri cinayetlerden, mağdur bir ailenin pek çok yere başvurmasından bahsediliyor. Tamamen insan gücüyle yürütüldüğü görülen bu kazıda oldukça “hassas” şeylerin arandığı da belli. Konunun sapmasını istemiyorum ancak Türkiye’de daha önce askeri ya da istihbari nitelikli buna benzer özel kazılar yapıldı. Ancak Tarsus’taki olay sanki hepsini bir arada taşıyor. Yanlış hatırlamıyorsam o bölgede lahitler de bulunuyor. Çıkacak şeylerden emin değilseniz herkesin görmesini engellemelisiniz Bu her zaman geçerli olan bir kuraldır  Hele ki korunması, saklanması gereken bir şeylerle karşılaşabileceğinizi düşünüyorsanız. 

Anadolu coğrafyası bu konuda çok hassas ve riskli bir yer. Yanlış benzetmelerde bulunmak istemeden belirtmek gerekirse pek çok din için çok önemli olan, tepki çekecek bulgulara dahi ulaşabilirsiniz. O yüzden bu konuyu çok uç komplo teorilerinden uzak durarak, yakın bölgelerdeki benzer araştırmaları, eski bulguları araştırarak değerlendirmek gerekiyor. Şimdilik benim teorim bu kadar sizlerin teorilerini yorumlara bekliyorum.

İnstagram sayfasında yaptığımız paylaşım şu şekildeydi.

Erdem hakkında 63 makale

Astronomi, Parapsikoloji, Garip Olaylar ve çoğu konuda makaleleri ben hazırlamaktayım garipolaylar.org websitesinin ve instagram sayfasının sahibiyim paylaşımların tamamı benim tarafımdan yapılmaktadır.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*