51. Bölge Efsane mi ? Gerçek mi ?

51. Bölge yabancı ismiyle Area 51 birçok kaynakta yer alan ve Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan emsallerine göre çok büyük bir üstür. Amerika Birleşik Devletleri tarafından Nevada çölünde kurulan bu askeri üs birçok kaynağa göre garip olaylar’ın yaşandığı bir bölgedir. Bu bölgede garip olayların yaşanıyor olduğunun düşünülmesi şüphesiz buraya girişlerin devletin belirli bir kademesine gelmemiş kişiler haricinde yasak olmasıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin kilit kurumlarında görev yapanların dahi buraya giriş için özel izne sahip olması gerekiyor. 51. Bölge’de yaşanan her şey sadece o bölgede çalışan görevliler ve devletin bazı kilit adamları tarafından bilinmekte olsa da kulaktan kulağa yayılanlar bölgenin gizemli havasını daha da arttırmaktadır.

51. Bölge hakkında günümüze kadar birçok komplo teorisi üretilmiş olsa da en ilginci olduğu kadar en yaygın olanı şüphesiz uzaylıların cesetlerini burada otopsi yapıldığının düşünülmesidir. 1947 yılında yaşanmış olan ve o dönemde farklı tepkilerin ortaya çıkmasına neden olan Roswell’e düşen cismin UFO kazası olduğu düşünülmektedir. Yaşanan kaza sonrasında ortaya çıkan enkazdaki cismin cesedinin otopsisinin 51. Bölge’de yapıldığını iddia etmiş ve bu durum ortaya kanıtlarıyla birlikte serildiğinde Amerika Birleşik Devletleri zor durumda kalmıştır. Enkazdan çıkan cesedin ise uzaylı olduğu söylentisi kulaktan kulağa kısa sürede yayılmıştır. Komplo teorilerinin bir başka yönü de Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kadar büyük bir üs kurup bunu kendi bünyesindeki büyük çoğunluktan dahi saklaması elinde olan yüksek teknolojilerin diğer devletler tarafından çalınabilme ihtimalinin önüne geçmektir.

Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok ulusa göre elindeki teknolojinin çok ileride olduğu tartışılmaz gerçektir. Bir başka komplo teorilerine göre de devletin teknolojisinin bu kadar ileri gitmesinin nedenleri arasında Roswell kasabasına düşen ve UFO olduğu düşünülen cismin ve cesetlerin 51. Bölge’de incelenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu incelemeler teknolojik anlamda Amerika Birleşik Devletleri’nin ilerlemesine olanak tanımıştır. Amerika Birleşik Devletleri’nin 1947 yılında yaptığı otopsi çalışmalarına ait olduğu iddia edilen fakat gerçekliği tam olarak tespit edilemeyen görüntüler de internet ortamında yer almaktadır.

Bu görüntülerin kamuoyuna sızdırılmasından hemen sonra Amerika tarafından videonun gerçek olmadığı iddia edilse de olaydan yıllar sonra 51. Bölge emeklilerinden olayla ilgili doğrulama geldiği için kafalar karışmıştır. Bölgeye girilmesinin yasak olması ve girenlerin sadece üst düzey yetkililer olmasından dolayı bölgeyle ilgili iddiaların sadece oranın eski çalışanlarından geldiği söylenebilir. Bölgede yapılanlar tam olarak netlik kazanmasa da zamanın ötesinde denemelerin, araştırmaların yapılıyor olması ağırlık basmaktadır.

Erdem hakkında 63 makale

Astronomi, Parapsikoloji, Garip Olaylar ve çoğu konuda makaleleri ben hazırlamaktayım garipolaylar.org websitesinin ve instagram sayfasının sahibiyim paylaşımların tamamı benim tarafımdan yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*