Neden Astroloji Bilmeliyiz ? 

Astroloji’nin Önemi Nedir ?

Gelin size biraz bu konu hakkında bir şeyler anlatayım.
Bir seyahate çıkarken mutlaka kaybolmamak için elinizde harita oluyordur.Zaten dünyada bir yolculuk , Geldik yaşıyoruz ve gideceğiz. Bu dünyada sağ sola çarparak tepe taklak olarak hayatını geçirmek var, yada sana ait kendi yol haritana bakarak daha kolay ve doğru adımlar atmak var. Kapitalist dünya insanların bu farkındalığa ulaşmasını istemiyor, istemediği içinde medyada bir iki papağını bulup astroloji aleyhinde konuşturuyorlar. Çünkü insanlar gaflet içerisinde, uyansalar ellerinden bu kapitalizm kayip gidecek. Yüce Kuran-i Kerim de bile astroloji ilmi üzerine o kadar ayet varken malesef Türkiye’de astrolojiye saygı yerlerde geziniyor. Aslında Hiç şaşırmamak lazım, ülkenin 99% Müslüman olmasına rağmen, kaç kişi kutsal kitabi olan Kuran-i Kerimi okudu ki ? Raflarda durup dekorasyon olmasından hariç açıp okuyan ne az kişi var, malesef… Okuyun ! Ne olursa olsun araştırın ve okuyun ! Mesela herkes mevlana hakkında özlü sözler paylaşır, ama kaç kişi açıpta tasavvuf ve mevleviyi okudu diye sorsan rakam birden düşer. İşte asıl sorun burada ….

Astroloji gökyüzü bilimidir, Hz. İdris (a.s) vahiy yoluyla gelen ilimdir. Bunun eski ismi ise ilmi-nücum’dur. Bize bu kaotik dünyada yol gösterir, farkındalığımızı artırır. Biz bu dünyaya sadece evlenmek, çocuk yapmak, çalışmak ve gezmek için gelmedik arkadaşlar. Önce bunu bir anlamamız gerekiyor. Herkesin kendine ait dünyaya geliş sebebi vardır, bir misyonu vardır. Biz sadece et kemikten ibaret değiliz… Bizim bir ruhumuz var, ruhsal varlıklarız. Önce bunun bir idrakine varalım … sevgiyle kalın.

________________________________________________________________________________

Yazar : Mihrap İlhan

Kategori : Astroloji

Erdem hakkında 63 makale

Astronomi, Parapsikoloji, Garip Olaylar ve çoğu konuda makaleleri ben hazırlamaktayım garipolaylar.org websitesinin ve instagram sayfasının sahibiyim paylaşımların tamamı benim tarafımdan yapılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*